Mega Yapılar Belgeseli İzle | Berlin Tren Garı Belgeseli

Mega Yapılar Belgeseli İzle | Berlin Tren Garı

Almanya Berlin’de bir inşaat ekibi Avrupa’nın en büyük tren istasyonunu ertesi yaz Dünya Kupası şehre gelmeden önce bitirmeye çalışıyor. Projenin yetiştirilebilmesi için iki devasa çelik kulenin üç gün içinde tren istasyonun üstüne monte edilmesi gerekiyor. Bu daha önce hiç denenmemiş bir mühendislik girişimi. Acaba mühendisler bu cürretkar planı uygulayabilecekler mi?

Almanya’da inşaatçılar bir mimarı mücevheri tamamlamak için zamana karşı yarışıyorlar. 10 yıldan uzun süredir canla başla çalışıyorlar.Üst üste felaketler yaşadılar. Avrupa’nın en büyük tren istasyonu bittiğinde yedi katlı ve 180.000 m2’lik muazzam bir alana sahip olacak. Yani neredeyse Empire State binası kadar. Daha da ilginç olanı, istasyonu her biri 14 katlı iki ofis binası destekleyecek. Maliyet 4 milyon avro ve bu gitgide artıyor.

 

 

Berlin Tren Garı Belgeseli

Mega Yapılar Belgeseli Berlin Tren Garı Belgeseli İzle Türkçe

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>