Deniz Gezmiş Belgeseli

Paylaşın:Share on Facebook9Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on TumblrPin on Pinterest0

Deniz Gezmiş Belgeseli İzlemeniz İçin Sizlerle

Ömrünü davasına adamış olan Deniz Gezmiş’in hayatına bir bakış atmak için bu kaliteli belgesel mutlaka izlemelisiniz. Deniz Gezmiş belgeseli izle meniz için sizlerle.

Deniz Gezmiş Hakkında Bilgi

deniz gezmiş belgeseli

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş 27 Şubat 1947 de Ankara’da doğmuştur ve 6 Mayıs 1972 tarihinde idam edilmiştir.

Bir abisi ve bir erkek kardeşi vardır. Abisi bankacıdır kardeşi de mali müşavirlik yapmışştır. Öğrenimini Sivas ve İstanbul da tamamlamıştır.

Daha lise yıllarından itibaren sol düşünceyi benimsemiştir ve bu uğurda gençlik yıllarını geçirmiştir. Deniz Gezmiş belgeseli izle dikten sonra siz de göreceksiniz ki siyasi yaşamı oldukça hareketli geçmiştir.

1965’ten sonra, Türkiye’de gelişen gençlik hareketinin en önemli önderlerinden ve Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu (THKO)’nun kurucu ve yöneticilerinden Deniz Gezmiş, 1965’te Türkiye İşçi Partisi (TİP)’nin Üsküdar ilçe başkanlığına üye oldu.

THKO (Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu) isimli örgütün kurucusudur. Deniz Gezmiş belgeseli izle yerek onun yaşamına dair ayrıntılarla sizi baş başa bırakıyoruz.

Deniz Gezmiş Wikipedia

Paylaşın:Share on Facebook9Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on TumblrPin on Pinterest0

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>