Mega Yapılar Belgeseli İzle | Buz Otel

Mega Yapılar | Buz Otel Belgeseli İzle

Mimarlar, müteahhitler ve heykeltıraşlar zaman ve sert antik havaya karşı yarıştılar.Sadece kar ve buz kullanarak  tam bir otel inşa etmeye ve bunu altı haftadan kısa sürede yapmaya çalışıyorlar. Eğer hata yaparlarsa bu feci bir çöküş ve  bir rüyanın sonu anlamına gelebilir. Ama başarılı olurlarsa bu dünyadaki en nefes kesici güzellikteki  yapılardan biri olacak. Buzdan bir dünya harikası.

Bu inşaat tarihindeki en çılgınca fikirlerden biri olmalı. Çoğu zaman etrafta dolaşmanın en iyi yolunun bir köpek kızağı olduğu bu ıssız yerde İsveç’teki kuzey kutup dairesinin 200 km kuzeyinde, bir mimarlar müteahhitler ve sanatçılar ekibi dünyanın en olağan üstü yapılarından birini planlıyor. Tamamen kardan ve buzdan  yapılmış 6.000 km2 bir otel.Bu sadece hayal gücünü zorlayan bir proje değil. Bu proje  doğanın en aşırı kaprislerinin karşısına insan iradesini çıkaracak.

Buz Otel Belgeseli Turkce İzle

Mega Yapılar Belgeseli İzle Buz Otel

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>