Buzul Çağının Ertesi | Bilimin Ta Kendisi | National Geographic Belgeseli

Buzul Çağının Ertesi | National Geographic Belgeseli izle

Küresel ısınma belgeseli veya iklim değişikliği belgeseli olarak da yorumlayabileceğimiz Buzul Çağının Ertesi belgeseli sizlere günümüz doğasının acı gerçeklerini aktaracak.

20 bin yıl önce dev buzul kütleleri kuzey yarım kürenin büyük bölümünü kaplıyordu. Buzul çağının doruk noktasıydı. Aniden küresel ısınma tüm gezegeni kuşattı. Sonuçları muazzam bir felaket niteliğinde oldu.

Atalarımız ölüm tehlikesi ile yüz yüze kaldı. Bir kez daha aşırı bir iklim değişikliğinin eşiğinde dururken. Buzul çağının sonu bizim yaklaşan akıbetimizin ipuçlarını taşıyor olabilir mi? National Geographic belgeseli bize bu soruları yanıtlıyor.

Buzul çağı küresel ısınma ve iklim değişikliği belgeseli

Buzul Çağının Ertesi Belgeseli

Günümüzde dünya ısınıyor. Isı her 10 yılda bir 0,2 derece artıyor. 2030 a gelindiğinde kutuplarda buzsuz bir yaz yaşanabilir. Bilim insanları asrın sonunda küresel deniz seviyelerinin 30 santimden fazla yükseleceğini tahmin ediyor. Ama bunu daha önce de yaşamıştık.

Geçmişte yaşanılanları aktaran küresel ısınma belgeseli günümüzde beklediğimiz iklim değişikliğine ışık tutacak nitelikte.

Buzul Çağının Ertesi Belgeseli izle meniz için sizlerle. İyi seyirler.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>